Redcord Fyzijo ve Velké Polomi

 

Vstupní vyšetření

Na základě vyšetření, pomocí metody Neurac (v přístroji Redcord), NKT a dalších, diagnostikujeme hlavní problém, který způsobuje potíže a sestavíme přesný léčebný plán který bude splněn v individuální terapii. To znamená, že při vstupním vyšetření se dozvíte proč Vás bolí určitá část těla a jak vaše tělo funguje. Co je potřeba zlepšit, a které svaly správně zapojit aby se Váš problém vyřešil.

Objednat se

 

 

Redcord Fyzijo ve Velké Polomi

Individuální terapie

V individuální terapii, která trvá většinou 40 minut, budeme postupovat na základě vstupního vyšetření. Srovná se Vám držení těla a především dojde k odstranění bolesti. Aby byla série terapií účinná a rychlá, je třeba ji absolvovat 2-3x týdně. Počet terapii je individuální a pohybuje se kolem 8 lekcí. V polovině serií terapií obdržíte e-mail s domácím cvičením, abyste svůj zdravotní stav posunuli ještě rychleji kupředu. Na poslední individuální terapii je provedeno závěrečné zhodnocení zdravotního stavu a je vypracován plán pro skupinový Redcord Medical.

Co můžete očekávat?

Po ukončení individuální terapie by vaše tělo mělo fungovat jinak, lépe a bez bolesti. Pro optimalizaci pokračuje terapie ve skupinových lekcích Redcord Medical. Následně je třeba funkční stav stále udržovat cvičením doma nebo ve skupinovém cvičení Redcord Sport.

 

 

 

Vše co potřebujete vědět o Redcord

Jednoduše ve třech krocích.

 1. Nejprve projdete vstupní diagnostikou.
 2. Následuje individuální terapie Redcord.
 3. Poté pokračujete na skupinových lekcích Redcord Medical.
 4. Udržujete funkční stav cvičením doma nebo na skupinových lekcích Redcord Medical.

Vstupní vyšetření je zaměřeno na odhalení původu problému pomocí tzv. Neurac Testu. Na základě hodnocení Neurac Testu sestavujeme individuální plán terapie s vybranými cviky s přesným dávkováním a obtížností. To znamená, že při vstupním vyšetření se dozvíte proč Vás bolí určitá část těla a jak vaše tělo funguje. Co je potřeba zlepšit, a které svaly správně zapojit aby se Váš problém vyřešil.

Redcord je systém lan a popruhů, které člověku umožňují cvičit s vlastní váhou těla. Elastická lana tělo nadlehčují a umožňují tak aktivovat svaly oslabené a zároveň snížit aktivitu svalů přetížených. Pomocí Redcordu lze cvičení přesně dávkovat dle aktuálního stavu klienta a jeho individuálním možnostem.

Jedná se o cvičení v labilním prostředí s vlastní váhou těla. Cvičení propojuje jednotlivé svalové skupiny, tím pádem se necvičí analyticky jednotlivé svaly, ale celé svalové zřetězení těla. Mluvíme tedy o cvičení funkčním. Obtížnost je lehce dávkovatelná, umožní tak vytvořit individuální zátěž pro každého jedince. Cvičeni je vhodné pro všechny věkové kategorie. Od malých dětí po seniory. Od lidí, kteří nikdy necvičili a potřebují se zbavit bolesti, až po vrcholové sportovce.

Po individuálním cvičení následují udržovací skupinové cvičeni Redcord Medical. Pokud trpíte bolestmi ať už chronickými nebo akutními, je nezbytné nejdříve navštívit fyzioterapeuta individuálně.

 • Akutní bolest
 • Chronická bolest zad a kloubů
 • Skoliózy
 • Vadné držení těla u dětí i dospívajících
 • Pooperační stavy
 • Poúrazové stavy
 • Prevence zranění
 • Funkční poruchy
 • Léčba závratí 

Určíme kde je váš problém a vytvoříme individuální program v systému Redcord, ve kterém zapojíte deficitní svaly a naučíte se pohyb provést funkčně. Tak můžete dosáhnout lepšího výkonu a posunout se o kousek blíž svému cíli.

Pravidla Fyzijo

Rušení lekcí

Pokud se nemůžete dostavit na individuální či skupinovou terapii, informujte nás telefonicky nebo e-mailem 48h předem. Pokud tak neučiníte, jsme nuceni Vám účtovat 75% ceny terapie.

Dochvilnost

Prosíme o dochvilnost na individuální i skupinové terapie. Svou dochvilností berete ohled na ostatní klienty. Děkujeme!

Co si vzít s sebou?

Na terapii si přineste pohodlné cvičební oblečení a dobrou náladu. Těšíme se na Vás!