Jogista - lekce jógy ve Velké Polomi

Jogista - logo
Vydejte se s námi na cestu za poznáním vlastního těla. Vyzkoušejte blahodárné účinky lekcí jógy, které jsou rozděleny a pečlivě sestaveny pro všechny věkové kategorie s ohledem na zdravotní stav. Praktikování jógy nám pomáhá zpevnit tělo, uvolnit klouby, protáhnout svaly a zklidní mysl od uspěchaného pracovního života.

Vybrat si můžete z lekcí, které jsou cílené na zdraví, lekce pro začátečníkymírně pokročilé. Nechybí ani jemná ranní jóga a jóga pro nejmenší.

Mgr. Kristýna Zděblová

Jako každý, jsem na své cestě jógy prošla několika fázemi. Od pouhého praktivování “cvičení” jógy k samotnému učení, fylozofii jógy a stylu života. Začala jsem s dynamickým praktikováním a pomalu se dostávala k pomalejším formám a původnímu učení Hatha jógy. Jako nesmírně energický člověk jsem měla potřebu si energii vybíjet než jsem přišla na to, že naopak potřebuji zpomalit a začít své tělo poslouchat.

Zklidnit se a někdy úplně zastavit. Má vlastní zkušenost mne dovedla k tomu, že bych ji chtěla předat dalším lidem. Mým vděláním a posláním je fyzioterapie. Tento obor se krásně prolíná s praktikováním jógy, proto své znalosti v hodinách využívám.

Namaste, Kris

 • Ostravská univerzita v Ostravě, Lékařská fakulta, 2013 – 2016, Mgr., Obor: Fyzioterapie
 • Ostravská univerzita v Ostravě, Lékařská fakulta, 2010 – 2013, Bc., Obor: Fyzioterapie
  Instruktor Jógy II. třídy
 • Instruktor Jógy II. třídy
 • Redcord® Medical Neurac 1
 • Redcord® Medical Neurac 2 - Upper Extremity
 • Redcord® Medical Neurac 2 - Lower Extremity
 • Redcord® Medical Neurac 2 - Back and Pelvis
 • Redcord® Medical Neurac 2 - Neck
 • Redcord® Medical Neurac 2 - Vibraiton
 • Neurokinetic Therapy (NKT) - 1
 • MTC – Medical Taping Concept
 • Mobilizace žeber dle m. Ludmily Mojžíšové
 • Terapie spoušťových bodů
 • Vertigo – diagnostika a rehabilitace
 • SM systém
 • Manuální lymfatická drenáž
 • Hormonální jógová terapie

Ing. Tereza Němcová

Jóga pro mne byla z počátku pouze doplňek ke sportovnímu tréninku, postupem času si však získala mou plnou pozornost a vlastní pravidelná praxe mě přivedla až k rozhodnutí učit a ke kurzu Instruktora jógy. V současné době se věnuji stylu Vinyasa, která mi vyhovuje svým flow a dynamičností lekcí.

Svůj Instruktorský kurz jsem absolvovala právě ve stylu Vinyasa Flow v Pranava Jóga Centru Ostrava v roce 2018.

Namaste, Terka


 

Jóga pro zdravá záda velká polom

Jóga pro zdravá záda

Cvičení jógy pro zdravá záda je cílené na aktivaci svalového korzetu trupu, uvědomění si postavení pánve, práci s dechem a zapojení bránice. Jógové pozice jsou sestaveny tak, aby došlo k protažení a uvolnění kloubů a svalů, které způsobují nejčastější bolesti v oblasti bederní páteře.

Po lekci budete cítit posílení hlubších vrstev svalů břicha, protažení svalů zádových a uvolnění páteře a kyčelních kloubů. 

Lekce trvá 75 minut a je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Cena: 1 680 Kč za 12 lekcí
 
Rezervovat lekci


 

vinyása flow jóga velká polom

Vinyása flow jóga

Jedná se o dynamický styl jógy, na lekci se cvičí plynulá sestava dechem propojených pozic. Vinyasa je styl, který pracuje s tělem, dechem a myslí při neustálém pohybu v čase a prostoru. Vinyasa flow přechází z jedné pozice do druhé v souladu s dechem udždžají, zařazeny jsou také výdrže se zachováním pravidelného rytmu dechu. Díky své dynamičnosti a svobodě je Vinyasa flow jedním z nejoblíbenějších stylů moderní jógy.

Díky systému pravidelných lekcí celé skupiny, se budeme postupně propracovávat k náročnějším ásanám i dalším technikám jógové praxe. 

Lekce trvá 75 minut a je určena pro klienty, kteří se s jógou už někdy setkali, nemusí však nutně být pokročilí jogíni.

Cena: 150 Kč za lekci - místo si musíte rezervovat předem.
 
Rezervovat lekci


 

jóga pro začátečníky ve velké polomi

Jóga pro začátečníky - nutno rezervovat místo na lekci

V józe pro začátečníky se naučíte jednotlivé pozdravy slunci, nejjednodušší varianty pozic s propojením dechu. Zpevníte a zároveň protáhnete svaly celého těla a uvolníte klouby. Jóga pro začátečníky vychází z tradičního učení Hatha jógy jehož cílem je harmonické propojení těla a mysli, rozproudění životní energie s klidnou a vyrovnanou myslí.

Lekce trvá 75 minut a je určena úplným nebo “věčným” začátečníkům, kteří si chtějí projít základy praktikování jógy. Jóga pro začátečníky vychází z klasického učení Hatha jógy.

Cena: 150 Kč za lekci - místo si musíte rezervovat předem
 
Rezervovat lekci


 

hatha jóga ve velké polomi

Hatha jóga - nutno rezervovat místo na lekci

V hathajóze se velice pomalu přechází z pozice do pozice, v každé se zastaví a celá lekce je velice pomalá a klidná. Nudu v tom však nenajdete.

Trpělivost – to je to, co nám hathajóga přináší, když pronikneme do jejích tajů. Trpělivost k sobě samému, ke svému výkonu, k pulsování myšlenek ve své mysli. Hathajóga je stylem jógy, který spojuje dech s delší výdrží v jednotlivých ásanách. Cílem je zapojit každý sval v těle, zklidnit mysl a vše dokonale prodýchat.

Lekce trvá 75 minut a je určena všem, kteří chtějí prohlubovat své umění jógy a sjednotit tělo s myslí.

Cena: 150 Kč za lekci - místo si musíte rezervovat předem
 
Rezervovat lekci


 

hatha jóga ve velké polomi

Jóga pro děti

V lekcích jógy se děti naučí zacházet s vlastním tělem, budou rozvíjet hrubou motoriku a koordinaci, získají sílu a flexibilitu. Také však zlepší koncentraci a naučí se lépe soustředit. 

Věk od čtyř let je ideální pro začátek cvičení jógy. Jóga pro děti je spíše hrou napodobováním, než duchovním cvičením. Ásany se dětem představují například jako různá zvířátka, na která si děti hrají a předvádějí je. Pozice jsou dynamické a hravé. V rámci lekce je zařazeno oblíbené vyprávění příběhů, kdy děti chvíli poslouchají a pak předvádějí jednotlivé postavy.

Lekce trvá 45 minut. Je to zábava, kterou si mohou dopřát všechny děti od nejútlejšího věku.

Cena: 1350 Kč za 15 lekcí
 
Rezervovat lekci


 

těhotenská jóga ve velké polomi

Těhotenská Jóga

Jóga je zaměřena na správné dýchání a úlevové polohy. Zaměříme se také na části těla, které v těhotenství trpí nejvíce a podpoříme držení těla.  

Společně budeme hledat klid a propojení s Vaším děťátkem abyste oba zvládli psychické a fyzické změny v těhotenství a připravili se na přirozený porod.

Lekce trvá 75 minut a je vhodná pro ženy od 12.týdne těhotenství až do porodu, bez ohledu na předchozí zkušenosti s jógou.

Cena: 150 Kč za lekci - místo si musíte rezervovat předem
 
Rezervovat lekci


 

hormonální jóga ve velké polomi

Hormonální jóga

Hormonální jóga řeší řadu symptomů hormonální nerovnováhy. Sestava, kterou se za 10 lekcí naučíte obsahuje prvky jógy, dechových technik a práce s energií, díky kterým se znovu dosáhne vyváženosti hormonální hladiny a ve většině případů i odstranění níže uvedených obtíží. 

Pro koho je vhodná:

 • Ženy trpící menstruačními bolestmi,
 • premenstruačním syndromem,
 • neplodností, polycystickými vaječníky, cysty na vaječnících, nedostatečnou funkcí štítné žlázy,
 • ženy, které se potýkají se symptomy v menopauze (návaly horka, uro-genitální obtíže, emocionální nestabilita, únava, deprese, migrény).

Spojuje prvky klasické Hatha jógy, Kundalini jógy a tibetské techniky cirkulace energie. Naše hormonální jóga je inspirována hormonální jógovou terapií dle Dinah Rodrigues.

Cena: 2000 Kč za 10 lekcí. Kurz začíná 10.1.2019 - na kurz se přihlaste před jeho zahájením.
 
Rezervovat lekci


 

Pravidla Fyzijo

Rušení lekcí

Pokud se nemůžete dostavit na individuální či skupinovou terapii, informujte nás telefonicky nebo e-mailem 24h předem. Pokud tak neučiníte, jsme nuceni Vám účtovat 75% ceny terapie.

Dochvilnost

Prosíme o dochvilnost na individuální i skupinové terapie. Svou dochvilností berete ohled na ostatní klienty. Děkujeme!

Co si vzít s sebou?

Na terapii si přineste pohodlné cvičební oblečení a dobrou náladu. Těšíme se na Vás!

Napište nám

Máte nějaký dotaz nebo si nejste něčím jisti? Napište nám, na e-maily odpovídáme zpravidla do 24 hodin.